ROČNÍK 2012


Folkový a Pokorný František / koncert Františka Pokoného
Přijďte strávit příjemný večer pod hvězdami za zvuku akustické kytary, příjemných melodií a folkových textů z pera písničkáře Františka Pokorného (taktéž autora písní Divadélka Kůzle).

Keramika z volné ruky / vernisáž výstavy Marcely Pospíšilové
Marcela Pospíšilová využila zážitků z odhalování tajemství dávných věků při své práci na archeologických výzkumech. Nevytváří ale kopie nalezených nádob, staly se pouze inspirací pro vlastní umělecké uchopení keramické hmoty. Odkazuje do světa dávno minulého, kdy ještě řemeslo splývalo s uměním, ale současně do ní vkládá akcenty současné estetiky.

Central Park West / Divadlo Zlín
Nenávist, (ne)přátelství, amorálnost, ironie a láska - to jsou hlavní atributy této neuvěřitelné hry, která je tím nejlepším, čeho se divák milující komedie může dočkat. Aktovka z pera Woody Allena, nejlepšího komediálního autora současnosti v podání studentů Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění. Doporučujeme vstup pouze osobám starším patnácti let. Režie: Michaela Doleželová a Roman Vencl. Hrají: Michaela Vrbová, Nikola Hauerlandová, Aneta Bačíková, Petr Vaněk a Marek Příkazký.

Buskers Burlesquers / koncert Marcela Kříže a Pohublé zrzky
Písničkář kombinující směs folku, blues a kabaretních popěvků s příměsí garážového rocku. Aktuálně vydal album Buskers Burlesquers. Pro zhmotnění a konzervaci atmosféry písní spojil síly a duši se stylotvorným uskupením Tomas Vtipil Noisechestra. Na TyjátrFestu se objeví s věrnou blues-folkovou smečkou Pohublá zrzka ve složení Honza Píška - perkuse, Libor Lorenc - kytary, Petr Chalupa - klarinet, saxofon a Jan Hanz Cakl - baskytara.
* http://bandzone.cz/marcelkriz,
* http://soundcloud.com/marcelkriz/sets/buskers-burlesquers/

Game over / Divadlo Do Houslí Brno
Tam, kde končí jedna hra začíná jiná...
Tři lidé... Jedno zdánlivě opuštěné tábořiště uprostřed lesů... Několik podezřelých náhod, které přestávají být náhodami... Poklidný výlet, jenž se promění v honbu za záchranou a v boj o holý život... Každá hra má svá pravidla... Ale někdy je lepší o nich nevědět... Komediální thriller, na který by si netroufl ani Steven Spielberg. Budete se k smrti bavit. Hrají: Michaela Doleželová, Roman Vencl a Marek Příkazký.
* www.dohousli.cz

Železný Zekon / power show valašského siláka
Jedinečná zábavná silácká show pro malé i velké spojená s humorem a vtipem. Síla, která sahá za hranice lidských možností. Ohýbá železné pruty, trhá ocelová lanka a řetězy, předvádí silové levitace i fakýrské prvky. Ministr kultury a turistiky Valašského království Bolka Polívky a nástupce legendárního gladiátora Františka Kocourka, vytvořil řadu světových rekordů, např.: roztáhl vlastní silou čtyřicetitunový kamion, nechal se přejet patnácti osobními auty přes nechráněný hrudník, udržel ve svých rukou dvě od sebe startující letadla, utáhl v zubech dvanáctitunovou tatru Karla Lopraise a odtlačil ji oštěpem zapíchnutým do krku, na svých uších tahá osobní automobily a přítomné diváky.
* www.zekon.cz

INDIGO & VAN / koncert mladých kapel
Hudbu inspirovanou funky, jazzem a popem plodí INDIGO v prádelně domu číslo 95 v Přítokách u Kutné Hory. Pro jejich působení se proto vžil pracovní název "Sračky za zvuku pračky". Všechny texty skládá zpěvačka a kytaristka Aneta Martínková, jsou inspirovány především krutými existenciálními krizemi adolescentního věku. Doprávězejí klávesák Adam Albrecht, baskytarista Tonda Grenár, kytarista Jirka Albrecht a na bicí Pavel Pečenka.
Čtyři nezadaní mládenci z VAN, kteří si čas od času naladí své nástroje, vyrazí do ulic a nasávají (atmosféru Kutné Hory). Jejich životní motto zní: "Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra budeš mít volno", což se podle nich možná odráží i na jejich hudební produkci. Mladí muzikanti Adam Sirotek, Štěpán Princ, Vilém Dvořák a Petr Vacek jsou měsíc co měsíc doprovodnou kapelou talk show Václava Veselého Když dva dělají totéž... není to totéž, kam si moderátor zve známé hosty.

TŘI SESTRY / Divadelní studio Turnov
Na počátku byl Anton Pavlovič Čechov, který napsal celkem seriózní hru o tom, jak si tři dámy nejsou schopny koupit lístek na dráhu do Moskvy. O sto let později se Čechov vrací, aby vnuknul myšlenku divadelnímu souboru. A tak vzniká inscenace plná mužské filozofie, plná touhy po matce Moskvě a plná láhví vodky a která, jak už to v životě bývá, dojde v ten nejméně vhodný okamžik. Ponořme se do tajů tajemné a nekonečné ruské země, nalijme si nezbytné vodky a přemýšlejme o smyslu života, o smyslu umění a o "chlastu". Inscenace získala v roce 2009 hlavní cenu na národní přehlídce FEMAD Poděbrady. Hrají: Ivan Kunetka, Petr Dvořák, Petr Haken a Jan Pekař.

PAUL MERILD / kouzelník a eskamotér
Magické vystoupení s asistencí diváků vybraných z publika. Uvidíte zábavná kouzla s provazy, penězi, vypůjčeným prstýnkem. A v závěru únik ze svěrací kazajky. Jedná se o legendární číslo, které předváděl Harry Houdini od roku 1906. Na rozdíl od Houdiniho budou ale Paula Merilda poutat sami diváci...
* www.kouzelnik.ez, www.paulmerild.com

PTEJ SE LÍNA BLÍZKO MLÝNA / Divadélko Kůzle Kutná Hora
Pohádka plná not. Písničkové vyprávění pana mlynáře a paní mlynářky o jednom pohádkovém dění blízko jejich mlýna. I místní hastrman se může jednou za život polepšit. Hrají: Silva a František Pokorných.
* www.divadelkokuzle.estranky.cz