-> naleznete na http://ulozto.cz/xRD2MteW/foto-tf-rar
heslo:
wendy

ROČNÍK 2013


DIVADLA
Divadlo Mimochodem: Blbec k večeři
Sarkastický a škodolibý vydavatel Pierre (Filip Ženíšek) pořádá s přáteli opulentní večeře, na kterých se vždy baví na účet pozvaného blbce. V této roli se má ocitnout i "blbec" Francois (Roman Machala).
Jak to ale dopadne, když host zasáhne přímo do života zhýralého Pierra? Podcenit nepřítele se nevyplácí.
Ale podcenit blbce? To může mít následky přímo katastrofální.
Hrají: Filip Ženíšek, Roman Machala, Tereza Dvořáková, Radek Vaněček, Markéta Sýsová, Josef Nádvorník, Vojtěch Roul a Jan F. Ptáček

Divadlo Mandragora: Uděláte mně to znova?
Sympatický lékař Jouvance je nucen přijmout za svou nemocnou sekretářku novou dívku. Slečna Claudine vnese do ordinace rozruch a živelnost. Je prostořeká, zpočátku se dokonce zdá zcela "nepoužitelná", přesto si ji Jouvanceovy pacientky oblíbí. Na mladou sympatickou sekretářku však žárlí doktorova manželka, spolumajitelka ordinace a nutno dodat, že právem. Autor chce svou hrou, v níž se to hemží umělými ňadry, pevnými zadečky a upravenými nosíky, především pobavit.
Režie: Michaela Doleželová a Roman Vencl
Hrají: Petr Vaněk, Aneta Bačíková, Jullien Kamhalová, Jana Hvozdenská, Míša Vrbová a Niky Hauerlandová.

Divadlo Bořivoj: Rakvičkárna
Profesionální nezávislá herecká skupina uvádí představení pro děti a mládež. A jedno představení pro dospělé, kde se objevuje smrt ve službách loutkového divadla. Tato malá inscenace vychází z tradice lidového divadla. Rakvičkárna je žánr situační komedie, která využívá pobavení diváků černý humor.
Je určena pro dospělé publikum a případně dětské otrlé diváky. Vychází z tvrdé reality života a jeho méně světlých stránek. Hodí se všude tam, kde se diváci chtějí bavit. Některá představení jsou i v angličtině, němčině nebo francouzštině.Představení je v programu zařazeno na přání diváků

Divadlo Do Houslí: S hlavou v oblacích
Proleťte se s námi na křídlech smíchu. Světová premiéra!
Autorská dvojice Doleželová & Vencl napsala svou první hru před sedmi lety speciálně pro TyjátrFest.
V současnosti jejich komedie hrají divadla například v Bratislavě, Brně, Olomouci, Zlíně, Českých Budějovicích či v Praze. Jejich hra Když se zhasne, se v loňské sezóně stala nejuváděnější českou komedií. Po roce jsou opět zpátky u Wendyho na Kaňku a se svým divadlem Do Houslí pro vás nachystali další světovou premiéru. Čeká vás večer, na který jen tak nezapomenete.
hrají: Michaela Doleželová, Vendula Fialová j.h., Hana Briešťanská j.h. a Roman Vencl
Představení divákům zakoupila společnost Mitol, tradiční sponzor Tyjátrfestu.

MUZIKA
Royal Dixieland Jazz Band
Známý kutnohorský kapelník Zdeněk Jeřábek založil orchestr začátkem loňského roku. V repertoáru má především tradiční dixielandové písničky, které vznikaly ve dvacátých letech minulého století v New
Orleans a Chicagu. V bandu hrají muzikanti z Kutné Hory a okolí, pro které se stal tradiční jazz příjemným zpestřením v jejich muzikantském životě: Zdeněk Jeřábek - kornet, Pavel Gregor - klarinet, Boris Buňka - tenor saxofon, Franta Kočárník - trombon, Franta Štěrba - piano, Standa Kuba - kytara, banjo, Pavel Pečenka - bicí, Karel Hamr - tuba, Alžběta Sosnovcová - zpěv.
Bílá nemoc
Pražská rocková skupina Bílá nemoc byla založena v r. 1990 jako elektrifikovaný nástupce úspěšné folkové Bonsaje. Dnes má tedy stále v repertoáru jemné folkrockové balady, ale na druhé straně už také nefalšované bigbítové vypalovačky. Bílá nemoc dosud natočila pět alb - Hodiny v nás (1992), Lahvový
a stesk (1996), Zloději obálek (1999).živou desku Malostranská beseda live (2001) a Stíny a Stouni (2004). Kapela hraje ve složení: Zdeněk Hříbal – zpěv, Ivan Němec – baskytara a zpěv, Jiří Tvrdík – kytara, Milan Martínek – kytara, Petr Krejčí – bicí, Vladimír "Boryš" Secký – saxofon.
Vystoupení divákům zakoupila společnost Unikom.

Kapela VAN
Mladá folkrocková kapela složená ze čtyř muzikantů, kteří si čas od času naladí své nástroje, vyrazí do ulic a nasávají atmosféru historického města. Jejich životní motto zní: "Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra budeš mít volno", což se podle nich prý možná odráží i na jejich hudební produkci. Přesto si získali srdce a uši posluchačů a oblíbili si je návštěvníci loňského TyjátrFestu. Letos bohužel vystoupí bez svého baskytaristy Petra Vacka, který si bude užívat léto v Anglii. Těšit se tedy můžete na složení: Štěpán Princ – zpěv a klavír, Adam Sirotek – zpěv a kytara a Vilém Dvořák - zpěv, banjo a cajon.
Vystoupení kapely VAN je v programu zařazeno na přání diváků.

Akordeonista Michal Karban
Na akordeon hraje již 13 let. Je absolventem prvního i druhého cyklu Základní umělecké školy Kutná Hora, kde se učil na akordeon ve třídě Anny Pospíšilové. Teď studuje konzervatoř v Plzni u profesorky Jarmily Vlachové a od září nastupuje na plzeňskou Katedru hudební kultury. Michal pravidelně účinkuje na nejrůznějších kulturních akcích nejen v kutnohorském regionu; spolupracuje s celou řadou umělců. Účastnil se interpretačního semináře Chaloupky u Jihlavy. Jezdí hrát i za hranice, třeba do Francie, Polska, Itálie. Od roku 2011 hraje na koncertní akordeon Super Bayan Sirius Piano italské značky PIGINI.

Kůzle Hu.Sou
Hudební soubor Divadélka Kůzle - Kůzle Hu.Sou hraje písničky z pohádek dvojice Františka a Silvie Pokorných v pořadu pod názvem Tak nám mele mlejn. Veselé putování českou krajinou, trochu kapelnické osvěty aneb jak se tvoří písnička, výstup na maják, prozpěvování a tancování pro celou rodinu a snad
i trochu poučení si můžete vychutnat na v tomto odpoledním programu.
Účinkují: František a Silvie Pokorní, Dušan Lapáček, Jiří Matoušek, Petr Krejčí.
Vystoupení divákům zakoupila stavební společnost KH12.

ZÁBAVA
Společnost Chůdadlo
Postavy na vysoké noze a s velkýma rukama bude to první, co vás uvítá u vstupu do Wendyho domácího amfiteátru při zahajovacím večeru letošního TyjátrFestu. Jejich obří ruce zaručeně upoutají vaši pozornost. S každým si chtějí podat ruku, poplácat ho po rameni nebo třeba i po zadku. Tak nám buďte vítáni!
A je tu škola žonglování. Ať už si ho chcete jen vyzkoušet, nebo máte chuť skutečně proniknout hluboko do jeho tajemství, kejklíři a žongléři z Chůdadla tu budou pro vás. Předvedou a naučí vás žonglovat s míčky, kužely, devil-stickem, diabolem nebo talíři, chodit na chůdách, balancovat na rola-bola a jiné cirkusové dovednosti.
Ohně Karibiku rozzáří amfiteátr se soumrakem. Těšte se na show, kde se mísí ohně s muzikou a zručností.

Jindra Zobl – exhibice mistra bičů a koltů
Zakladatel a majitel Agentury Zorro ing. Jindra Zobl je uznávanou osobností českého westernu. Svým uměním si vydobyl české i světové mistrovské tituly. Pro děti i dospělé má připravenu show, při které se přesuneme na divoký západ. A možná vám bude tuhnout i krev v žilách. Bude se střílet z koltů zavěšených proklatě nízko (rozhodně níž, než bývá na Kaňku zvykem), práskat jako když bičem mrská – nebo jen práskat bičem? Někdo bude možná chycen do lasa a někdo se možná odnaučí kouřit. Stačí se stát divákem - dobrovolníkem.

VÝTVARNO
Pastelka Marie Brožové
Výtvarnici provázejí pastelky už od dětství. Tak jako většinu z nás. Možná právě pro svou všudypřítomnost jsou přehlíženy, ba dokonce odsuzovány jako nevhodné médium pro opravdové umění. Marie se
s těmito předsudky setkávala už na výtvarné škole a vždy, když začala své oblíbené pastelky prosazovat. Bylo jí jasné, že je potřeba se jich zastat. Naplno a veřejně. V té chvíli vznikl koncept – série veřejných kreslení s názvem Obhajoba pastelky. Že byl její instinkt správný, dokazuje stálá přízeň malých i velkých návštěvníků výstav.

Komiks Kmocháč
Kmochův Kolín - Festival of the Deadn je komiks napsaný hercem a scénáristou Pavlem Jecelínem, známým z nezávislého divadla Neškvor a nakreslený výtvarníkem, hudebníkem Jakubem Ruskem (Plague Porter, Eyes Cream, Misogynist). Dílo vznikalo v průběhu let 2011 – 2013 a není bez zajímavosti, že na něm Rusek pracoval v rámci diplomové práce na Fakultě designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně
v Ústí nad Labem. Jako host v komiksu na sedmi stranách září Vojta Velický, vystupjící pod pseudonymem Lazybastard. Žánrově se jedná o černou komedii, odehrávající se v post zombie apokalyptickém světě. Děj je situován do kulis města Kolína, v němž právě probíhá známý festival dechové hudby.

FILM
Jakub Sloup
Nadšenec pro vše, co souvisí s výrobou a produkcí videa a filmu. Budete mít možnost vidět jeho starší i novější videa, ukázku hudebních klipů (autorských i parodovaných), zkrácenou verzi filmu IQ-Watter, film Trudomyslnost a uvidíte i to co ostatní ještě neviděli. Mezi jeho autorské snímky patří Pomsta skládací židle, Bláznovství, Chtěl bych být plavčíkem či Tomovo divadlo.

Tomáš Polenský
Režisér, střihač a kameraman hraných filmů, dokumentů, videoklipů a různých promo videí absolvoval Filmovou školu ve Zlíně a nyní dokončuje magisterské studium na FAMU. Polenského absolventský film Alzheimerův labyrint byl oceněn na Philophical Film Festival v Krakowě 2009 a na Brněnské šestnáctce 2009. Podobně jako film Utři rohlíky získal ocenění na FAMUfestu 2010 a Mladé kameře v Uničově 2011. Bakalářské studium na FAMU absolvoval filmem Ponorná řeka didaktiky, který byl oceněn na FAMUfestu 2012. Natočil také Setkání face to face či Kořeny imaginace, dokument o kutnohorské malířce a výtvarnici Jitce Jelínkové.

Petr Havlíček
Začínající režisér a scénárista, který se snaží o inovativní přístup k filmu. Jeho inspirací jsou režisérské ikony, jako Sam Raimi, Danny Boyle či Michelangelo Antonioni. Kromě režijních a autorských ambicí se také věnuje výrobě hudebních klipů. Jeho prvotinou je snímek Rebelione, dále natočil Otevři voči, Reklamu na lenost a RedNeckTV, posledním připravovaným projektem je celovečerní epická komedie Requel, natáčená v Kutné Hoře a okolí.